-
Ipari automatizálás
Azoknak az innovátoroknak akik versenyelőnyt szeretnének megszerezni vagy megtartani a hagyományos automatizálás már nem elég, tanuló és tanítható rendszerekre van szükség.
A mesterséges intelligenciával vezérelt működés lehetővé teszi, hogy rendszereink mintákat ismerjenek fel és ezekre reagáljanak.
Mindehhez adatokra van szükség, amiket kinyerhetünk szenzorokból, és akár kamerák képéből is.
Automatizált alkatrészfelismerés
Ügyfelünknél az éppen beérkező alkatrészt kellett felismerni és ahhoz igazítani a kenőgép programját. Így sikerült elkerülni a manuális programválasztásból adódó hibákat, és gyorsítani a munkafolyamatot. Mindez elérhető egy jól felépített neurális hálózattal.
Automata raklap- és csomagméret meghatározó rendszer
A szállítási költségeknél minden milliméter számít. Kizárólag a súly mérése nem elegendő egy korrekt fuvardíj meghatározásához. Egy könnyű, de sok helyet elfoglaló csomag súly alapján kalkulált ára nincs összhangban a nagy méretével elfoglalt drága légtérrel. A szállítmányozásban a térfogat értékes paraméter, ha biztosra akar menni, hogy a járművek optimálisan vannak feltöltve és az árképzés megfelel a valóságnak, pontosan meg kell határozni a rakomány dimenzióit.
Lézer alapú rendszerünk bármilyen áru dimenzióját képes megmérni: hosszúság, szélesség, magasság és megfelelő mérleggel (például padló- vagy targoncamérleggel) tömeget is. Targoncán lévő raklap vagy akár futószalagon mozgásban lévő csomagok is mérhetőek.
Hagyja a számítógépre az adatbevitelt: a dimenzionáló a vállalat irányítási rendszerrel (ERP) összeköthető, így a mért értékek azonnal bekerülhetnek az adatbázisba, tárolás vagy további feldolgozás céljára. Raklap-azonosítás, dimenzió- és súlymérés egy időben.
Örömmel válaszolunk az automata raklap- és csomagdimenzionálóval kapcsolatos további kérdéseire, keressen minket bizalommal!
De nem kell feltétlenül minden rendszerhez mesterséges intelligenciát alkalmaznunk, hogy intelligens legyen...
Intelligens szellőzőrendszer vezérlés
Ügyfelünk telephelyén a fűtés szabályozás kézi beállításokkal működött, ezért gyakran nem, vagy nem időben korrigálták a hőmérsékletet. Ennek eredményeképpen gyakran túlfűtötték a csarnokot.
Emellett a régi PLC-s vezérlés lokális (csarnok tetején) beavatkozásra volt alkalmas. A csarnok elrendezése a telepítés óta megváltozott, így az anno tervezett rendszer már nem volt aktuális.
A cél az volt, hogy a csarnokot előkészítsék bővítésre, optimalizálják az energiafelhasználást, automatikusan működjön a hőmérsékletszabályozás, az adatok lekérdezhetőek legyenek és távolról is be lehessen avatkozni.


A projekt keretein belül a következő feladatokat végeztük el:
- Fűtőszelepek cseréje
- Motorvezérlők cseréje
- Hőmérséklet adatgyűjtő telepítése
- Rendszervezérlő PC telepítése
- Érintőkijelző telepítése
- Villamos kapcsolószekrény módosítások elvégzése
- Egyedi ipari program elkészítése:
- GUI
- REST API
- Adatbáziskezelés
- Hőmérséklet adatgyűjtő szoftver
- Hőmérséklet szabályozó szoftver
A fejlesztés eredménye nem csak a korszerű működés/működtetés, hanem az energiamegtakarítás révén rövid idő alatt megtérülő beruházás.
Keressen minket bizalommal!